
Glede nato, da dobiva kar nekaj vprašanj o tem, kaj spakirava za naša potovanja, sva se odločila, da se poleg potovalne lekarne lotiva tudi najine kozmetične torbice in njene vsebine.
S Simonom sva že od nekdaj vajena lahke prtljage, zato tudi pri kozmetiki ne komplicirava. Pravzaprav za kozmetično industrijo niti nisva zaželena potrošnika, saj najina kozmetična torbica nikakor ne poka po šivih. Pravzaprav vanjo spraviva vse, kar vsi trije na potovanju sploh potrebujemo.
Moja (Ninina) kozmetika
Verjeli ali ne, ampak verjetno sem ena izmed tistih redkih žensk, ki že v vsakdanjem življenju v torbici ne nosi kreme za roke, pudra, parfuma in ne vem kaj vse še. Pravzaprav se moja kozmetika sploh ne razlikuje doma ali pa na poti, saj je v obeh primerih zelo skromna. A ne glede na to, kako malo kozmetike vzamem s seboj na potovanja, se mi zdi, da brez nekaterih stvari res ne gre.
Maskara – brez nje ne grem nikamor, sploh ker imam svoje trepalnice zelo svetle. Je pa res to, da se na potovanju z njo večinoma namažem le, ko sem pri volji.
Sence – uporabljam jih zelo, zelo redko, a glede na to, da vedno uporabljam le dve barvi, se za vsak slučaj tudi te znajdejo v kozmetični torbici.
Odstranjevalec ličil – v kozmetično torbico spakiram tudi odstranjevalec ličil pa čeprav samo zaradi maskare.
Parfum – mogoče se sliši smešno, morda za nekoga celo žalostno, ampak parfumov ne maram. Verjetno vse skupaj izhaja iz otroštva, ko mi je bilo od premočnih vonjev vedno slabo – sploh v zaprtih prostorih, v avtu… Še danes parfum redko kdaj uporabim. Ker imam en mini vzorček, pa ga za vsak slučaj vendarle spakiram tudi v toaletno torbico. Saj veste, za tisti dan, ko ti zapaše nekaj več.
Krema za obraz – čeprav nisem tipična ženska uporabnica kozmetike, pa vendarle prisegam na dobro univerzalno kremo za obraz. Nedolgo nazaj sem imela možnost preizkusiti kremo za obraz znamke FrezyDerm. Primerna je za vsakdanjo uporabo proti staranju kože, hkrati pa ponuja zelo močno zaščito pred soncem, kar je sploh zaradi moje sestave kože (2x letno moram zaradi pigmentnih znamenj obiskovati dermatologa) izredno pomembno. Na trgu je sicer ogromno raznih ponudnikov, a me je pri njej prepričalo zlasti to, da ni mastna, je odporna na potenje in na vodo (vključno z morsko) ter ima hkrati zaščitni faktor 50+, ki ščiti tudi pred UVA/UVB žarki ter IR sevanjem. Po drugi strani pa mi je všeč tudi njen občutek na koži – zaradi takoimenovane “second skin” tehnologije se jo namreč sploh ne čuti na koži oziroma daje koži žameten občutek. Prav zato je mi je tudi všeč, ker je vsestransko uporabna – tudi pri zunanjih športnih aktivnostih, ko se potiš in ti je težka, mastna krema čisto odveč.
Ker sama ne nosim pudra, sem se ogrela za barvno različico FrezyDerm kreme, saj mi za moje potrebe povsem zadostuje. In če sem bila pred prvo uporabo skeptična, sedaj praznim že drugo stekleničko. Več podrobnejših informacij o barvni FrezyDerm sončni kremi pa si lahko preberete tudi tukaj.
Deodorant – Uporabljam roll-on deodorant in še to tak, ki ne vsebuje aluminijevih soli. Res je, da tovrstni na koži ne zdržijo tako dolgo kot ostali, ampak mi je pomembnejše to, da je čim bolj naraven.
Lip glos – s sabo vedno nosim sicer labelo, a ker lipglos ne zasede veliko prostora, dodam tudi to. Včasih tudi na potovanju paše, da se malce zasvetiš.
Lak za nohte – nohtov na rokah si večinoma ne lakiram, a ko se začne sezona japank in sandalov imam rada na nohtih na nogi tudi kakšno živo poletno barvo.
Pinceta – če se pinceta ne znajde v potovalni lekarni pa jo dodam kar med kozmetiko. Vsekakor pride prav tako za kakšno olepšavo kot pri kakšnemu odstranjevanju trnja.
Olje za konice las – Če ne pozabim, vzamem na potovanja, sploh tista ob morju, tudi oljček za konice las. Zaenkrat sicer še nisem našla enega, za katerega bi res lahko rekla, da mi odlično pomaga, saj se mi konjice kljub temu še vedno močno cepijo in so poškodovane. Ve katera res za preizkušeno in delujočo stvar proti cepljenju las?
Zobna krtačka, zobna nitka, zobna pasta, paličice za ušesa – te stvari niti ne jemljem kot kozmetika ampak kot obvezen pripomoček pri osebni higieni.
Simonova kozmetika
Krema za obraz – Simon si verjetno ne bi nikoli kupil kreme za obraz, ampak sem mu jo zato v njegovo življenje malce »vsilila« kar sama. Mogoče sem malo obsedena z zaščito kože pred soncem, a dejstvo je tudi to, da nisva vsak dan mlajša. Tako sedaj tudi on rad uporablja FrezyDerm sončno kremo, a s to razliko, da je njegova brezbarvna.
Deodorant – na potovanjih in tudi v vsakdanjem življenju si oba s Simonom ne predstavljava, da bi bila brez deodoranta. Tako da brez njega na pot ne odide niti Simon.
Vosek za lase – ker imava v kozmetični torbici vedno dovolj prostora, Simon s sabo vzame tudi vosek za lase, da si sem in tja uredi frizuro. Če spiva na divje mu sicer to ne pade na pamet, ampak če se pa kdaj vendarle ustavimo v mestu, pa vseeno paše biti sem in tja tudi malce bolj urejen.
Parfum – Zgleda, da sva se s Simonom res našla. Tudi on sicer ni največji navdušenec nad parfumi, ampak mu še vedno pomenijo več kot meni, zato si na pot vzame tudi kakšno manjšo stekleničko.
Skupna kozmetika
Pod skupno kozmetiko boste v najini toaletni torbici našli zgolj gel za tuširanje, šampon in balzam za lase – slednji je sicer bolj zame, da si dolge lase sploh lahko razčešem).
Renova kozmetika
Kot dojenček je Ren imel znake atopičnega dermatitisa, a na srečo je bila stvar le prehodna. Kljub temu pa vendarle pazim, da se za njega vzame nežen in za alergijsko občutljivo kožo gel za tuširanje in umivanje las. Na trgu sem našla kar takega, ki ga lahko uporabiš tako za umivanje telesa kot las in še to povsem brez vode, kar je sploh idealno za naša avanturistična potovanja z avtom. Zanj vzamem tudi cinkovo pasto za ritko, saj še vedno nosi plenice in eno dobro sončno kremo s faktorjem 50+, ki je primerna za zelo občutljivo kožo. No in seveda škarjice za nohte ter palčke za ušesa.
V našo kozmetično torbico bi lahko dodala še ogromno drugih stvari in verjetno si določeni ljudje sploh ne predstavljajo, da bi se na pot odpravili s »samo« toliko kozmetike…spet drugim je morda še to najino odveč. Verjetno je nekaj odvisno tudi od stila potovanja ter destinacije, kam se odpravimo in nenazadnje navad, ki jih imamo v vsakdanjem življenju. A saj veste kaj pravijo, ne delajte nekaj, zato ker to pravijo drugi, ampak zato, ker ste to vi.
p.s. Če koga zanima, za kozmetično torbico uporabljava kar vsestransko 4 litrsko torbo Gear Bag Large, Švedskega proizvajalca Fjallraven, ki je znan po ekoloških proizvodih in obstojnosti.
Prispevek o najini kozmetiki na poti in s tem neposredno tudi naš blog je podprlo podjetje FrezyDerm. Ko sva prvič preizkusila njihovo sončno kremo, sva bila nad njo navdušena in je sedaj najin stalni spremljevalec. Podpora najinemu ustvarjanju in s tem blogu je vedno dobrodošla in sva jo zelo vesela, a se pri tem drživa načela, da je vse zapisano še vedno povsem najino lastno mnenje, na katerega nima vpliva prav nihče in da piševa le o stvareh, ki jih poznava in preizkusiva tudi sama.
Kaj pa pribor za britje.
Midva sva verjetno še bolj škrta glede tega.
Uuu dobra – ja, točno…se mi je zdelo, da sem nekaj pozabila 😀 hahahaha
Čeprav priznam, ko smo takole na divje, sva tudi midva ena taka mala divjaka pa se kaj dosti niti ne ukvarjava z britjem 😉
Nisva mlada – 57 jih štejeva. Pa vendar mlada po duši in srcu. Rada potujeva v lastni režiji. Junija greva z avtomobilom na jug Portugalske in v Andaluzijo. Za 1. maj sva bila v Chiang Maju in Chiang Raiu ter Bangkoku.
Sliši se super :). Srečno pot – tudi midva morava enkrat še spoznati podrobneje tiste kraje. 🙂
Kemični filtri kot npr. ococrylene so izjemno škodljivi za koralne grebene, tako da upam, da se na potovanjih ne kopata s to sončno kremo 🙂
Sama prisegam na mineralne ne-nano filtre v obliki titanovega in cinkovega oksida, ki nimajo negativnih stranskih učinkov name ali na okolje. Je res, da sem po njih bela, ampak me to ne moti. Sicer pa imam na potovanju s sabo šampon, s katerim se tudi tuširam, zobno pasto, krtačko, nitko, deodorant, korektor za podočnjake, pinceto, malo kremo za roke, s katero se mažem povsod, sončno kremo in labelo. O parfumu ali dekorativni kozmetiki na potovanju sploh ne razmišjam, še doma imam maskaro samo izjemoma, ker se mi zdi odstranjevanje zamudno in neekološko. Že tako s potovanji dovolj onesnažimo okolje.
Ooo, to pa nisem vedela – bom malo še raziskala v tej smeri – hvala. 🙂
In res je – tudi midva običajno kombinirava šampon, ki ga uporabiva tudi za gel…pač tisto peno vzameva iz lasišča in se še malo namaževa z njo…velikokrat pa, sploh ko spimo na divje, še to odpade in se dejansko umijva le v vodi – morski ali sladki… Hja, glede onesnaženosti se da pa itak debatirat… že samo glede plastike – midva zdaj prakticirava doma kar vrečke iz blaga za sadje in zelenjavo ter refuza pralne praške in čistila – pa se fajn obnese 🙂
Pozdravljena, mene pa zanima kateri gel in sampon uporabljata za Rena in katero soncno kremo? In a ni tako da nja bi faktor 50bila samo kemija? Hvala za odgovor, da nasemu popotniku kupimo nekaj dobrega in kvalitetnega. ????️????????
Živjo, nisem kemik, da bi znala kaj pametnega pokomentirati zaradi faktorja, ampak ne vem, jaz imam zanj in zase kar 50+. Tale od FrezyDerm je samo za obraz in res za vsak dan, drugače pa se mažem tudi jaz kar z Renovo kremo, ker imam vsako leto težave s sončno alergijo, po tej kremi pa jo nimam. Kupim pa vse za Rena v drogeriji Muller – šampon/gel je od Beauty Baby (Reinigungs un Waschschaum sensitiv – oz prevod je pena za čiščenje in umivanje sensitive, razvita naj bi bila posebej za alergike. Najdeš jo v beli embalaži 250ml – pa nek srček z rožicami je gor). Sončne kreme pa mi je zmanjkalo, ampak javim naknadno kaj točno piše na njej – na pamet ne vem, a ko jo vidim vem, katera je – otroška s 50+ faktorjem v beli embalaži z rumenim pokrovčkom pa sensitiv tudi piše gor…ampak javim točno, ko jo dobim spet v roke ;).
Drugače pa se držimo tudi tega, da smo nekje od 10ih do 16ih kar v senci. 🙂 Včasih na potovanjih to malo težje izvedljivo, a na morju pa vedno to prakticiramo.
Manuela, joj kakšna zamuda, ampak evo. Končno imam kremo v roki. 🙂 Torej, kupiva jo v drogeriji Muller in je Lavozon znamke – Sonnenmilch MED Kinder 50+ ultra sensitive (bela tuba z rumenim pokrovčkom). Obstaja podobna krema samo z drugim pokrovčkom – mislim da je tista kao za manj občutljivo kožo… Upam, da pride kaj prav. Pa lepo poletje želim, Nina 🙂